Як зняти людину з реєстрації, щоб виставити житло на аукціон

Зняття з офіційної прописки людей, які тривалий час не проживають в квартирі або будинку має можливі обґрунтування: продажом або приватизацією житлового приміщення, бажання його власника знизити обсяг комунальних платежів або отримати кредит, покупка житла на аукціоні Сетам або заяву про стягнення на іпотечне житло. Перелік бірж з якими працює Асоціація є в ресурсі https://aeaep.com.ua/info/asotsiatsiia-birzhovi-ta-elektronni-majdanchyky-misiia-tsili-uchasnyky/

Виписка з реєстраційного обліку осіб після покупки нерухомості на аукціоні Сетам або заяву про його стягнення на іпотечне житло.

Складність представляє спосіб зняття з обліку за місцем реєстрації осіб після покупки нерухомості на аукціоні Сетам або заяву про його стягнення на іпотечне житло.

Що визначає закон?

Стаття 109 Житлового Кодексу регламентує спірні моменти між новим власником та неплатником. У даній статті зазначено, що під час видворення цих осіб їм потрібно надати інше житло, в якому вони будуть жити в подальшому.

Відповідно до цієї статті, це житло має виділити держава з власних фондів житла. Однак через те, що дана стаття м’яко кажучи «застаріла» і громадяни України не будують соціалізм, і подібних житлових фондів немає, суди не задовольняють позовних домагань про видворення, якщо не виділити інше приміщення для проживання.

Це означає, з метою виселення жителів і зняття їх з реєстраційного обліку потрібно виділення іншого житла, де ці люди зможуть проживати. Це житло може бути у володінні нового власника. Відступом від даної норми стає покупка майна, якщо воно було придбано за гроші взяті в кредит. В такому випадку інше житло надавати немає необхідності.

Питання видворення з проблемного житла розглядала детально ВР в указі від 5 червня 2019 року по позовної справі № 643. Предметом обговорення стало збіг пунктів статті 391 Цивільного Кодексу України та статті 109 Житлового Кодексу і перевага отримала друга.

До того ж виникають ситуації, коли з купленого на аукціоні нерухомості також знімають з реєстраційного обліку осіб, прописаних до реалізації житла. Це не до кінця правильно, з тієї причини що Норм реєстраційного обліку місця проживання, закріплені постановою КМУ, не володіють такими обґрунтуваннями для зняття з обліку, як заяву про стягнення на майно. На моє переконання, повинні все ж бути задіяні норми статті 109 Житлового Кодексу України і в подібній ситуації особи (зняті з реєстрації) можуть подати заяву в суд для відстоювання власних прав.