Товарно-сировинній біржі та їх особливості

Існує кілька різновидів бірж: валютні, фондові та товарно-сировинні. Всі вони дають можливість заробітку, але перші два види вважаються простішими. Однак це не означає, що третій вид не потрібно розглядати як джерело доходу. Операції на ТСБ більш складні та масштабні. Саме тому на таких біржах зазвичай приймають участь в торгах великі гравці. Мета товарно-сировинної біржі – організувати вільні торги. Вона не бере участі в угодах, але всіляко сприяє їх укладенню.

Які бувають товарно-сировинні біржі

Товарні біржі можуть бути універсальними та спеціалізованими. Відмінна риса перших – торгівля різними видами товарів. Другі мають спеціалізацію, працюючи тільки з якимось певним видом, наприклад, металами або енергетичною сировиною.

Якщо розглядати масштаб дії, то біржі бувають державними, регіональними, обласними або міськими. У біржових торгах беруть участь:

  • продавці;
  • покупці
  • брокери (посередники).

Брокери діють від імені наймачів. Також беруть участь трейдери. Буває, що в роботі біржі беруть участь лише брокери. Це закритий вид бірж. У відкритому можуть фігурувати й відвідувачі.

На будь-якій біржі проводиться два види угод, пов’язані з купівлею і продажем. Різниця полягає лише в тому, що є об’єктом. На біржі валютній – це гроші, на фондовій – акції, облігації, а на товарній – сировина, матеріали, товари, енергоносії. Фактично товарні біржі – це своєрідні ринки оптової торгівлі. Однак там існують певні правила, за якими укладаються угоди.

Організація роботи біржі

Біржі товарів та сировини уособлюють великооптовий ринок, який існує на законах чистої конкуренції. Принцип біржових угод заснований на аукціонних торгах з купівлі-продажу товарів. Згідно з юридичними законами прав власності, торгові майданчики реєструються як АТ відкритого або закритого типу. Оформлення компанії відбувається в країні розташування торгової платформи. Лідером з серед бірж України являється Українська енергетична біржа. Це автоматизована торгова площадка, на якій проводяться операції з купівлі-продажу нафти, нафтопродуктів, природного газу, вугілля, деревини, добрив біопалива, електроенергії, держмайна та іншої сировини, товарів, енергоресурсів. Більш детальну інформацію про УЕБ, її діяльність, спосіб реєстрації на майданчику та участі у торгах можна отримати за посиланням: www.ueex.com.ua.