Реалізація земельних надр на майданчику УУБ

Виходячи з Кодексу України надра – частина землі, яка перебуває під поверхнею сушею або на дні водойм.

Надра бувають двох типів: загальнодержавні і місцевого значення. До першого розділу відносяться горючі копалини, металеві або неметалеві руди, бруду, водні ресурси, агрохімічне, формувальне і хімічна сировина. Другий тип – це будівельне сировину і ресурси для вапна.

В Україні експлуатація надр здійснюються при наявності спеціального дозволу на користування. Такий дозвіл отримують переможці електронного торгу, що проходить в призначеної для аукціонів системі uub.in.ua.

Як реалізуються надра?

Державна служба геології та надр виставляє лоти. У торгах мають право взяти участь усі бажаючі на умовах чесної і Прозоррої конкуренції. Система обирає переможця, ґрунтуючись на тому, хто запропонував найвищу ціну.

Лоти потрапляють на аукціон, виходячи із заяв і пропозицій фізичних чи юридичних осіб, які бажають отримати спеціальний дозвіл на користування надрами. На торгах всі позиції містять місцезнаходження ресурсів, оглядову карту, короткий опис, ціну та строк дії на сам дозвіл.

За законодавством вираховуються терміни на проведення аукціонів з моменту публікації інформації про торги. Для нафти, газу і конденсату строк становить 90 днів, а для інших природних копалин – 50 днів.

Для участі в торгах необхідно зареєструватися в системі, подати заяву до встановленого терміну, призначити ціну і оплатити гарантійний внесок на рахунок, вказаний в лоті. Внесок повертається в разі програшу здобувача. Так само система не допустить до торгів учасника, якщо він не виконав або виконає в повному обсязі всі вимоги для аукціону.

Порядок надання дозволу проводиться в 3 раунді. Перший – це розгляд закритих цінових пропозицій учасників. Початковою ставкою аукціону стає найнижче з наданих пропозицій. Наступні 2 раунд – торги з підвищенням ставок, що триває по 3 хвилини в режимі онлайн, поки не буде визначено переможця.

Коли результат оприлюднено, то переміг учаснику дається 30 днів, щоб сплатити до державного бюджету різницю між первісною і підсумкової ставкою. Тільки після цього він отримає спеціальний дозвіл на користування надрами.